Maison

  • Défis territoriaux et politiques territoriales en Hongrie, 2010-2020

    Centre de recherche en économie et sciences régionales, Institut de recherche régionale

  • Avis de MTTSZ

    Pour les stratégies de développement 2021-2027 (PM, RFF, OP)

QUELLE EST VOTRE OPINION?

COMMENTAIRES, AVIS SUR LES QUESTIONS

Pour rappel


  1. La colonie est avant tout un organisme vivant. C'est de la substance et non des statistiques.
  2. Le sens et le but du développement sont le développement. Sinon, quoi d'autre ...?
  3. Paysage urbain - Village - Paysage * Comment?
  4. Budapest et gratte-ciel. (?)
  5. Annoncer un concours d'idées architecturales sans concept de développement d'établissement?
  6. Développer le transport urbain multidimensionnel ... sur le trottoir aussi? ... avec priorité piétonne? ... et tous les acteurs sont-ils préparés à cela?
  7. L'énergie * la nature ... et le patrimoine culturel seront-ils renouvelés?
  8. C'était Garden Hungary ... mais ça pouvait toujours l'être.
  9. Qu'est-ce qui fait un village aujourd'hui? Quelle est la différence entre le développement du village et le développement du village?
  10. Le développement du réseau de transport transrégional sera le moteur du développement des régions d'Europe centrale et orientale pendant au moins une ou deux décennies.
  11. Existe-t-il des berges vivables et revigorantes? .... Y en a-t-il seulement quelques-uns?!
  12. Le tourisme a lieu dans l'espace de vie des Hongrois, car la Hongrie n'a pas de hautes montagnes et de côtes inhabitées. Par conséquent, le peuplement et le développement régional sont également le développement du tourisme, et vice versa.
  13. La Hongrie est située au milieu à la fois de la macro-région du Danube et du Danube. C'est également pourquoi nous pouvons accroître notre activité dans le cadre de la stratégie de l'UE sur le Danube. (!)
  14. PANNONIE, DANUBIE, HUNNIE - Ces trois régions (NUT2) sont nécessaires pour notre cohésion nationale et une meilleure utilisation de l'espace dans le bassin des Carpates. La réglementation européenne le permettrait. Alors ...?



UNION EUROPÉENNE: New Deal

par mttfsz 29 janv., 2021
A körforgásos gazdaság irányába történő elmozdulás az elmúlt években vált az EU környezetvédelmi és gazdaságpolitikájának egyik legfontosabb célkitűzésévé. A lineáris gazdasági modellben – amely szerint ma még a gazdasági folyamatok többsége működik – a természeti erőforrásokból, elsődleges nyersanyagokból állítják elő a termékeket, amelyek a használatot követően hulladékká válnak, és a bennük lévő anyag és energia örökre elveszik, kikerül a rendszerből, amivel folyamatosan csökken a rendelkezésünkre álló – nem megújuló – természeti erőforrások mennyisége. Ezzel szemben a körforgásos gazdasági modellben minden nem megújuló anyag zárt körben kering 1 . A modellnek nagyon fontos része a környezetbarát terméktervezés (ökodizájn), amely során a termékeket már az életciklusuk további szakaszait szem előtt tartva úgy tervezik meg, hogy minél tartósabbak, javíthatók,újrahasználhatók, illetve hulladékká válásukat követően hasznosíthatók legyenek. A körforgásos gazdaság megvalósításában rendkívül fontos szerepe van a lakosságnak is, mert tartós termékek vásárlása, javíttatás, újrahasználat, illetve újrahasználatra történő átadás révén ők tudják biztosítani a termékek lehető legjobb kihasználását, hogy ezek minél később váljanak hulladékká, a termékek hulladékká válását követően pedig a szelektív hulladékgyűjtés révén elsősorban ők teszik lehetővé a hulladék újrafeldolgozását (anyagában történő hasznosítását). Az ipar, a kereskedelem, a szolgáltatás területén és a közintézmények esetében ugyanilyen fontos az anyaghatékonyság és a keletkező hulladékok elkülönített gyűjtése. A körforgásos gazdaságban ideális esetben a keletkező hulladék közel teljes mennyisége hasznosul, másodlagos nyersanyagként visszakerül az ipari termelésbe, és elsődleges nyersanyagok – akár megújulók, akár nem – csak akkor kerülnek felhasználásra, ha másodlagos nyersanyagok nem állnak rendelkezésre1. A körforgásos gazdasági modell valójában nem újdonság, hanem egyfajta visszatérés a természet rendjéhez, hiszen a természetben szinte minden anyag (kémiai elem) körfolyamatokban vesz részt, és nincs hulladék: minden folyamat végterméke egy másik folyamat kiindulási anyaga. (Hulladékgazdálkodók Országos Szövetsége - HOSZ )
par mttfsz 29 janv., 2021
par mttfsz 10 sept., 2018
A "Kék Gazdaság" olyan új koncepció, amely az óriási vagy a "kék" forrásokkal való jobb gazdálkodását ösztönzi. A Római Klub egyik alapítója, az elismert szaktekintély Günter Pauli által bevezetett Kék Gazdaság fogalma paradigmaváltást mutat. A zöld gazdaság modellje elvárja, hogy a cégek beruházásaikat, a fogyasztók fizessenek többet, hogy ugyanazt, vagy kevesebbet érjenek el, miközben óvják a természetet. A zöld gazdaság minden igyekezet és jóakarat ellenére sem vált életképessé." – állítja Pauli, hiszen legtöbbször drágán és nem hatékonyan működik, miközben logikája elvárja, hogy a fogyasztók racionális döntéseik helyett illúziókat kövessenek. A Kék Gazdaság „újdonsága" a rendszerszemléletben való gondolkodás, kiterjesztve azt a természeti környezetre, a természet maximális hatékonyságú, önszabályozó folyamatainak gazdaságba való átültetésével. Más szavakkal: ha tanulunk a természettől és alkalmazzuk az ökoszisztéma megoldásait, akkor nagyobb esélyünk van egy valóban fenntartható gazdaság és társadalom kialakítására.
Show More
Share by: